درباره موسسه اتاق تاریک

موسسه فیلم سازی اتاق تاریک

موسسه فیلم سازی اتاق تاریک با مجوز رسمی از سازمان سینمایی کشور به شماره ثبت 53331 فعالیت خود را از اسفندماه سال 1400 آغاز کرده است. این موسسه با هدف تهیه و تولید فیلم های کوتاه ، مستند ، بلند و سریال تاسیس شده است و تا کنون در همه حوزه‌های مورد اشاره فعالیت کرده که در بخش فیلمشناسی موسسه با جزییات، آورده شده است.

حمایت از فیلمسازان جوان

حمایت از فیلمسازان جوان و همچنین توسعه فرهنگ فیلمسازی یکی از مهمترین سیاست‌های کاری و اولویت‌های موسسین این موسسه بوده است که در تمام دوران فعالیت مشترک هنری خود از سال 1388 تاکنون به این مهم توجه کرده‌اند.

رویکرد متفاوت

موسسین موسسه فیلم‌سازی اتاق تاریک، در سال‌های پُر فراز و نشیب سینمای ایران، ضمن فعالیت مستقل، ساعات مهمی از اوقات روزانه‌شان به آموختن، مطالعه و تحلیل سینمای ایران و جهان گذشت تا با رویکردی متفاوت و مشخص در عرصه هنری و سینمایی کشور فعالیت نمایند.


  اتاق تاریک

  اعضای تیم موسسه

  حسن محمدی

  حسن محمدی

  تهیه کننده

  وی از سال 1388 با ساخت برنامه های تلویزیونی وارد حوزه تصویری صداوسیما شد و بی ش از 3000 دقیقه برنامه تلویزیونی برای شبکه های یک، دو و سوم سیما ساخته و نویسندگی کرده است. همچنین حسن محمدی به عنوان مشاور رسانه ای در فیلم های حراج، روز روشن، آقای الف، دوران سرطانی فعالیت کرده است. وی به عنوان سرمایه گذار تئاتر ”صد در صد“ فعالیت موفقی را در تئاتر آغاز کرد و سپس با سرمایه گذاری در چند تئاتر برای اجرا در اروپا فعالیت کرده است. حسن محمدی تاکنون با فیلم هایش در مجموع در بیش از چهل جشنواره بین المللی حضور داشته است.

  سوابق تحصیلی : فارغ التحصیل کارشناسی روابط بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای از دانشگاه آزاد

  سوابق فعالیت های هنری : تهیه کننده فیلم های کوتاه سور بز، تطبیق، مثل یک راز و مجری طرح فیلم های شکارچی نهنگ ، خوره ، پیله آهنی و مدیر تولید فیلم بلند دخمه

  پست الکترونیک : hm@otaghetarik.ir

  ورود به صفحه جوایز و افتخارات ایشان

  سعید زمانیان

  سعید زمانیان

  نویسنده و کارگردان

  او فعالیت ش را از سال 84 در عرصه تئاتر به عنوان نویسنده و کارگردان نمای ش آغاز کرد و با نمای ش های من و هزار تو ، برگ و باد و سمفوني روي گذاره های آتشفشان در دوره های دهم و یازدهم جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی حضور داشت.از سال 87 به عنوان تهیه کننده ، مستندهای خانه ظهیرالاسلام، فرهنگنامه و 1942 را تهیه کرد. همچنین از سال 95 به عنوان نویسنده و کارگردان وارد عرصه فیلم کوتاه شد و تاکنون دو فیلم کوتاه شکارچی نهنگ و سور بز را ساخته است . او همچنین تله فیلم پیله آهنی به کارگردانی آرمین ایثاریان را تهیه کرده است و به عنوان نویسنده و کارگردان، تله فیلم داستانی خوره را ساخته است. همچنین وی فیلمنامه های کوتاه گل بازی ، مرثیه ایی برای لیلا و مثل یک راز و کمال را نوشته است. سعید زمانیان تاکنون با فیلم های کوتاه و فیلمنامه های ش در مجموع در بیش از سی و پنج جشنواره بین المللی حضور داشته است و موفق به دریافت یازده جایزه بین المللی شده است.

  سوابق تحصیلی : فارغ التحصيل كارشناسی ارشد كارگردانی نمایش از دانشكده هنرهای زيبا دانشگاه تهران - دانش آموخته انجمن سینمای جوانان ایران

  پست الکترونیک : sz@otaghetarik.ir

  ورود به صفحه جوایز و افتخارات ایشان